اصلاح غیر جراحی فرم چانه با تزریق فیلر

جذابیت و زیبایی صورت بیشتر از هر چیزی به فرم آن بستگی دارد. بعضی اوقات مشکلاتی در چانه مانند تورفتگی، پیش آمدگی و چانه های خیلی بزرگ به دلیل چاقی زیاد صورت، وجود دارد. در گذشته تنها راه تغییر فرم صورت مخصوصا چانه ها با عمل جراحی بود. امروزه اصلاح غیر جراحی فرم چانه با تزریق فیلر خیلی معمول تر است و بیشتر افراد از آن استفاده می‌کنند. در ادامه مقاله بیشتر درباره اصلاح طبیعی فرم چانه صحبت می‌کنیم.

فیلر چیست و چرا توصیه می شود؟

فیلر به زبان ساده یعنی ژل پر کننده، با استفاده از فیلر می‌توان فرم صورت را تا حد زیادی تغییر داد. فیلر پرکاربرد در ایران، از ماده ای به نام هیالورونیک اسید تشکیل شده است. درصدی از این ماده در همه نقاط بدن وجود دارد و تزریق آن به صورت باعث واکنش آلرژیک بدن و یا عوارض خاصی نمی‌شود. هیالورونیک اسید باعث رطوبت رسانی به پوست و در نتیجه جوانتر به نظر رسیدن نیز می‌شود.

زیبایی و جذابیت طبیعی با تزریق فیلر!

یکی از مزیت های فیلر این است که کاملا طبیعی چهره شما را زیباتر می‌کند. کاربرد فیلر معمولا در موارد: پر کردن تو رفتگی های صورت، اصلاح فرم چانه، از بین بردن خط خنده عمیق، اصلاح فرم لب، درمان گودی زیر چشم و فرم دهی به گونه و چانه و فک بیشتر است.

آیا تزریق فیلر درد دارد؟

یکی از دلایلی که خیلی از افراد اصلاح طبیعی فرم چانه را به جراحی ترجیح می دهند درد کم و جزئی آن است. پزشک قبل از شروع، به شما بی حسی موضعی تزریق می‌کند و در ژل اسید هیالورونیک هم معمولا مقداری لیدوکائین هست که به بی حسی و کاهش درد کمک می‌کند.

مزایای اصلاح فرم چانه با تزریق فیلر نسبت به عمل جراحی

  • خونریزی بسیار کمتر
  • بدون درد و یا با درد جزئی
  • مدت زمان استراحت کم
  • عوارض قرمزی و تورم و عفونت و کبودی بسیار کمتر است و با کمپرس آب سرد این عوارض زود بهبود می‌یابند
  • به صرفه تر بودن نسبت به عمل جراحی
  • تغییرات طبیعی و تدریجی در فرم چانه

ماندگاری فیلر چقدر است؟

اصلاح فرم چانه با تزریق فیلر روشی موقتی است. معمولا زمان دوام و ماندگاری اصلاح فرم چانه به این روش، بین 6 تا 18 ماه است. این زمان در مواردی در صورت مراقبت های خوب، ممکن است بیشتر شود.

مراقبت های لازم بعد از تزریق فیلر

شاید تصور شما این باشد که بعد از انجام تزریق باید چند روز استراحت کنید و روند عادی زندگی روزمره شما متوقف می‌شود. در صورتی که این تصور کاملا غلط است. بعد از انجام عمل شما به راحتی می‌توانید کارهای روزمره خود را انجام دهید و حتی سر کار بروید. تنها مراقبت هایی که لازم است انجام دهید این است که اجسام سنگین بلند نکنید. ورزش های سنگین تا چند روز انجام ندهید. در صورت نیاز به ماساژ، چانه را آرام ماساژ دهید و فقط شب اول بعد از تزریق، بر روی کمر بخوابید تا فشاری به چانه وارد نشود.

برای دیدن تغییرات اصلاح چانه با فیلر چقدر صبر کنم؟

فیلر های دیگری به جز هیالورونیک اسید هم وجود دارند. فیلر هایی مانند پلی‌لاکتیک اسید، کلسیم هیدروکسی آپاتیت، پلی کاپر و لاکتون. یکی از مزیت های هیالورونیک اسید نسبت به دیگر موارد تاثیر گذاری زودتر آن است. اکثر پزشکان از فیلری که دارای هیالورونیک اسید است استفاده می‌کنند. معمولا بعد از تزریق فیلر، چند روز تا دو هفته زمان لازم است که تغییرات مشخص شوند.

اصلاح غیر جراحی فرم چانه با تزریق فیلر

 

چه کسانی به تزریق فیلر در چانه نیاز دارند؟ 

افرادی که دارای تو رفتگی زیاد، پیش آمدگی چانه(جلو بودن فک) و خطوط عمیق و چروک در اطراف چانه و لب ها هستند به اصلاح فرم چانه نیاز دارند.

هزینه معمول تزریق فیلر

هزینه ای که باید برای تزریق فیلر پرداخت کنید به حجم ژل استفاده شده، کیفیت و برند ژل و دستمزد پزشک بستگی دارد. اما هزینه آن بسیار به صرفه تر و کمتر از عمل جراحی است. عده ای ممکن است برای صرفه جویی در هزینه از مواد با کیفیت کمتر استفاده کنند و یا به افراد غیر متخصص مراجعه کنند. این کار گاهی ممکن است عوارض جبران ناپذیری در صورت فرد به وجود بیاورد.

اصلاح فرم چانه در افراد مختلف

اصلاح فرم چانه در افراد مختلف با توجه به مشکل صورت، تشخیص پزشک و جنسیت افراد متفاوت است. اصلاح طبیعی فرم چانه در خانم ها با زاویه سازی صورت مردان کاملا متفاوت است و تشخیص بهترین روش برای اصلاح فرم صورت افراد مختلف بر عهده پزشک متخصص است.

 

تزریق فیلر کاری تخصصی است و باید حتما زیر نظر پزشک متخصص انجام شود. اگر به درستی انجام نشود و یا از مواد بی کیفیت استفاده شود، باعث بروز عوارض زیادی مانند برآمدگی های غیر معمول و غیر متقارن در چانه می‌شود. دکتر مرضیه صحت پور با ارائه بهترین خدمات و مواد با کیفیت در خدمت شما عزیزان می‌باشد.