اصلاح فرم لب با فیلر

اصلاح فرم لب با فیلر

تک تک اجزای صورت در زیبایی تاثیر به سزایی دارند. فرم لب، لب های پر و برجسته فاکتور بسیار مهمی در زیبایی صورت است. برخی از افراد لب هایی خوش فرم و برجسته و متقارنی دارند. ولی همه افراد از داشتن فرم لب های خوش فرم برخوردار نیستند. امروزه اصلاح فرم لب و فرم‌دهی به روش های متداولی توسط پزشکان صورت می‌گیرد تا همه افراد از داشتن لب های خوش‌فرم بهرمند شوند. محبوب ترین و بهترین روش اصلاح فرم لب با فیلر است. اصلاح حجم لب ، تقارن لب و فرم دهی لب با تزریق فیلر یا ژل، می‌تواند لب هایی خوش فرم و زیبا را ایجاد کند.

فیلر یا ژل چیست؟

فیلر یا ژل مواد حجم دهنده و پرکننده‌ی پوستی هستند. فیلر برای درمان علائم پیری و اصلاح فرم لب و صورت تزریق می‌شود. فیلر یا همان ژل از یک ماده طبیعی به نام اسيدهيالورونيك تولید می‌شود. اسيدهيالورونيك به صورت طبیعی در پوست و برخی بافت ها بدن وجود دارد. وجود این ماده در پوست باعث انتقال مواد مغذی سلول های پوستی، آبرسانی و محافظت از پوست می‌شود. از فیلر برای ترمیم فرورفتگی های پوستی مانند گودی زیر چشم و فرورفتگی های زخم های عمیق، اصلاح فرم اجزای صورت مثل فرم لب و فرم گونه و برطرف کردن خطوط و چروک های پوست صورت استفاده می‌شود.

نحوه تزریق فیلر یا ژل لب

اصلاح فرم لب با فیلر یا ژل از محبوب ترین روش های فرم دهی لب است که حتما باید توسط پزشک متخصص و با تجربه انجام شود تا نتیجه مطلوبی داشته باشد. پزشک متخصص برای تزریق فیلر لب پس از معاینه و بررسی فرم لب و طبق خواسته فرد متقاضی، نقاط تزریق را مشخص می‌کند. قبل از شروع تزریق از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود و انجام تزریق با سوزن های بسیار باریک صورت می‌گیرد. پس از انجام تزریق از کمپرس یخ برای جلوگیری از تورم نقاط تزریق استفاده می‌شود. نتیجه بعد از تزریق فیلر لب به شکل اولیه لب هم بستگی دارد؛ اما تکنیک تزریق و حجمی که تزریق می‌شود بسیار اهمیت دارد.

مقاله پیشنهادی: تزریق بوتاکس چگونه انجام می شود؟

 

فواید و عوارض اصلاح فرم لب با فیلر

تزریق فیلر مانند تزریق بوتاکس و همه عمل ها زیبایی فواید و عوارض خاص خود را دارد. اگر تزریق فیلر لب توسط پزشک متخصص و فیلر مرغوب صورت گیرد عوارض آن به صفر می‌رسد. عوارضی همچون تورم و قرمزی و کبودی  طبیعی هستند و پس از چند روز کاملا از بین می‌روند. از فواید تزریق ژل یا فیلر می‌توان بی‌خطر بودن، کبودی کم و عدم ایجاد حساسیت در پوست نام برد. همه این فواید و عوارض به کیفیت فیلر و تکنیک پزشک بستگی دارد.

چه کسانی نمی‌توانند از فیلر لب استفاده کنند؟

قبل از تزریق ژل یا فیلر و بوتاکس، پزشک متخصص خود را از شرایط و بیماری ها و دارو هایی که مصرف می‌کنید مطلع کنید. برخی از افراد نباید از فیلر استفاده کنند. افرادی مانند:

 • افرادی که سابقه بیماری قلبی، آسم و الرژی و روماتیسم دارند.
 •  افرادی که به جهت دیابت از انسولین استفاده مبتلا به دیابت که از انسولین استفاده می‌کنند.
 • افرادی که سابقه سکته مغزی و قلبی دارند.
 •  افرادی که از داروی آسپیرین یا وارفارین استفاده می‌کنند.
 • خانم های باردار و شیرده

جلسه اول تزریق فیلر لب کره‌ای

مراقبت های قبل و بعد از تزریق فیلر لب

قبل از تزریق فیلر با پزشک خود حتما مشورت کنید تا دستورات لازم مراقبتی را به صورت کامل در اختیارتان بگذارد.

مراقبت های قبل از تزریق فیلر:

 • حداقل 10 روز قبل از تزریق فیلر از مصرف آسپرین و دارو های رقیق کننده خون و ضد التهابی مانند( ژلوفن، ایبوپروفین، ویتامین E و روغن ماهی) اجتناب کنید.
 • اگر سابقه تبخال و حساسیت پوستی دارید، پزشک خود مطلع کنید تا جهت پیشگیری دارو تجویز کند.
 • حداقل 24 ساعت قبل از مرصف نوشیدنی های الکی اجتناب کنید، زیرا الکل موجب کبودی و خونریزی می‌شود.

مراقبت های بعد از تزریق فیلر:

 • مراقبت های بعد از تزریق فیلر در سرعت بهبود و نتیجه مطلوب تاثیر به سزایی دارد.
 • استفاده از کمپرس یخ برای جلوگیری از تورم و برطرف کردن تورم و کبودی
 • عدم انجام فعالیت های بدنی و ورزش سنگین
 • عدم لمس و ماساژ محل تزریق به مدت یک هفته
 • عدم استعمال دخانیات و نوشیدن الکل
 • عدم استفاده سریع  رژ لب و مواد آرایشی بعد از تزریق

جلسه دوم تزریق فیلر لب

نمونه تزریق یک سی سی فیلر لب کره‌ای

تزریق فیلر توسط دکتر مرضیه صحت‌پور برای اصلاح فرم لب، تقارن و حجم لب با برترین تکنیک های تزریق،از جمله تکنیک محبوب روسی انجام می‌شود. جهت ارتباط با دکتر با شماره 09390042441 تماس حاصل فرمائید.