اصلاح لبخند لثه ای با بوتاکس

اصلاح لبخند لثه ای با بوتاکس

یک لبخند زیبا می‌تواند به صورت افراد زیبایی ویژه ای ببخشد. لبخند از جمله عواملی است که تاثیر بسیار زیادی در ذهن مخاطبان باقی می‌گذارد. سلامت و ظاهر مناسب دندان ها و لثه، برای داشتن لبخندی زیبا بسیار حائز اهمیت است. گاهی اوقات سلامت دندان ها و لث افراد در سطح بالا و خوبی قرار دارد؛ اما از نظر ظاهری زیاد مناسب نیست.

در برخی موارد عدم توازن بین لب ها، لثه و دندان ها باعث ایجاد ظاهری ناخوشاید می‌شود. این عدم توازن گاهی موجب نمایان شدن بیش از حد لثه در هنگام لبخند زدن و خندیدن می‌شود. روش های غیر جراحی زیادی برای درمان و اصلاح لبخند لثه ای وجود دارد. اصلاح لبخند لثه ای با بوتاکس یکی از روش های درمانی غیرجراحی  است.

لبخند لثه ای چیست؟

برخی از افراد هنگام لبخند زدن لثه آنها بیش از حد نمایان می‌شود که این عارضه را پزشکان لبخند لثه ای می‌نامند. افرادی که دچار لبخند لثه ای هستند، عموما از ظاهر لبخند خود ناراضی هستند. آمار ها نشان می‌دهد خانم ها بیشتر از مردان به Gummy smile همان لبخند لثه ای دچار می‌شوند.

برای درمان لبخند لثه ای باید دلیل به وجود آمدن آن توسط پزشک مشخص شود. اصلاح و درمان لبخند لثه ای به روش های غیر جراحی و جراحی انجام می‌شود.

دلایل به وجود آمدن لبخند لثه ای چیست؟

دلایل متعددی در به وجود آمدن لبخند لثه ای تاثیر دارد. مشخص شدن علت به وجود آمدن این بیماری در روند درمان آن موثر است.

 • رایج ترین دلیل لبخند لثه ای کوتاه و باریک بودن لب بالایی در افراد است.
 • کوتاه بودن دندان افراد باعث بیشتر دیده شدن لثه آنها می‌شود.
 • انقباض بیش از حد لب های بالایی که باعث می‌شود زیاد بالا برود و لثه دیده شود.
 • فرم استخوان فک، بزرگ بودن فک بالا و بیش از حد جلو آمدن فک بالایی باعث ایجاد لبخند لثه ای می‌شود.
 • رشد زیاد لثه ها در اطراف دندان ها در افرادی که به هایپرتروفی لثه‌ای دچار هستند.

بوتاکس چیست؟

بوتاکس ماده ای سمی و پروتیئنی است. از تزریق بوتاکس جهت جوانسازی پوست صورت، درمان برخی از بیماری ها استفاده می‌شود. تزریق بوتاکس موجب از کار افتادن عضلات مربوطه و یا کمتر حرکت کردن عضلات می‌شود. انقباض عضلات با تزریق بوتاکس تا حد بسیار زیادی قابل کنترل است. از این رو برای درمان لبخند لثه ای از تزریق بوتاکس استفاده می‌شود.

مطالعه بیشتر: همه چیز در مورد بوتاکس

اصلاح لبخند لثه ای با بوتاکس

با مراجعه به پزشک متخصص و بعد از معاینه و تشخیص دلیل به وجود آمدن لبخند لثه ای، پزشک بهترین راه حل برای اصلاح و درمان را به بیمار معرفی می‌کند. در صورتی که دلیل ایجاد این عارضه ناخوشایند، مرتبط به لب بالایی باشد بهترین روش درمان تزریق بوتاکس است. با تزریق بوتاکس عضلات لب بالایی تا حد زیادی از حرکت و انتقباض می‌افتد. عدم انقباض لب بالایی باعث می‌شود لثه نمایان نشود. بعد از اصلاح لبخند لثه ای با بوتاکس، افراد از طرح لبخند خود راضی می‌شوند. رضایت افراد از طرح لبخند خود موجب افزایش اعتماد بنفس و بهبود ارتباط با دیگران می‌شود.

فواید درمان لبخند لثه ای با تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس جهت اصلاح طرح لبخند مزیت های بسیاری دارد. از مزیت های این روش درمانی می‌توان:

 • بسیار کم هزینه است.
 • نیاز به جراحی و دوره درمان طولانی ندارد.
 • نتیجه اولیه 3 الی 4 روز بعد از تزریق نمایان می‌شود.
 • به طور میانگین 3- 6 ماه ماندگاری دارد.
 • بهداشت دهان و دندان را آسان تر می‌کند.
 • با تمدید بوتاکس در بازه زمانی مورد تایید پزشک اثر ماندگاری بیشتر و طولانی تر می‌شود.

رعایت نکات بهداشتی و مراقب های لازم بعد از تزریق بوتاکس تاثیر بسیار زیادی در روند درمان و رسیدن به نتیجه مطلوب دارد. مراقبت های قبل و بعد از تزریق بوتاکس را حتما مطالعه کنید.

چه کسانی از اصلاح لبخند لثه ای با بوتاکس می‌‌توانند استفاده کنند؟

درمان از تزریق بوتاکس باید زیر نظر پزشک متخصص باشد. پزشک با بررسی علت به وجود آمدن لبخند لثه ای، بررسی سوابق پزشکی افراد و انتظار و نتیجه دلخواه افراد تزریق بوتاکس را انجام می‌دهد. برخی از افراد مانند خانم های باردار و یا افرادی که دچار بیماری های اختلالات عصبی هستند و یا داروی خاصی مصرف می‌کنند نمی‌توانند از این نوع روش غیر جراحی اصلاح طرح لبخند استفاده کنند.

دکتر مرضیه صحت پور  دندانپزشک و متخصص بیماری های دهان، فک و صورت، جهت مشاوره، تشخیص و درمان اصلاح طرح لبخند با تزریق بوتاکس در کنار شما زیبارویان برای زیبایی بیشتر است.