تاثیر شگفت انگیز تزریق ژل پروفایلو در جوانسازی صورت

 • صفحه اصلی
 • تاثیر شگفت انگیز تزریق ژل پروفایلو در جوانسازی صورت
تاثیر شگفت انگیز تزریق ژل پروفایلو در جوانسازی صورت

تزریق ژل پروفایلو نیز مانند تزریق فیلر و تزریق بوتاکس از روش های موثر در کاهش علائم پیری است. ماده تشکیل دهنده این ژل مانند فیلر، هیالورونیک اسید است. مهمترین کاربرد آن، در جوانسازی صورت است. از ژل پروفایلو برای رفع چین و چروک های عمیق ناحیه پایینی صورت، گردن، سینه، دست، بازوها و زانوها استفاده می‌کنند. تزریق پروفایلو از طریق تحریک کلاژن و الاستین موجود در پوست به صورت طبیعی به ترمیم پوست می‌پردازد. در این مقاله، همه جزئیات را درباره تزریق ژل پروفایلو می‌خوانید.

تاثیر تزریق ژل پروفایلو در جوانسازی 

همانگونه که در مقدمه نیز ذکر کردیم، پروفایلو مانند فیلر از ژل هیالورونیک اسید تشکیل شده است. ژلی که تاثیر زیادی در آبرسانی و حفظ رطوبت پوست دارد. در تزریق ژل پروفایلو، پزشک بدون عمل جراحی به جوانسازی پوست کمک می‌کند. این روش، همچنین در حفظ حالت ارتجاعی و درمان افتادگی پوست موثر است. تزریق ژل پروفایلو، همچنین برای چروک های عمیق نیز کاربرد دارد. به همین علت، استفاده از این روش در افراد بالای 60 سال نیز توصیه می‌شود.

معمولا افراد بعد از سن 30 سالگی، با کاهش زیاد کلاژن و الاستین در پوست مواجه می‌شوند. در این شرایط، پزشک با تزریق ژل پروفایلو به صورت طبیعی به تولید 4 نوع کلاژن و الاستین در پوست کمک شایانی می‌کند. به این ترتیب، درصد زیادی از مشکلات پوستی مانند تیرگی، پیری، چروک و هر نوع علائم پیری با ژل پروفایلو بهبود می‌یابند.

4 کاربرد مهم ژل پروفایلو 

با افزایش سن، آتروفی(افتادگی پوست) در نواحی خاصی از صورت و بدن بیشتر می‌شود. این نواحی عبارتند از:

 •  چانه
 • گردن
 • گونه
 • دست ها

پزشک با تزریق ژل پروفایلو، به درمان این آتروفی می‌پردازد. بنابراین بیماران پس از تزریق، از پوستی کاملا شاداب و جوان، بدون هر نوع شلی و افتادگی برخوردار می‌شوند.

روش تزریق ژل 

پزشک قبل از تزریق ژل فیلر، با استفاده از پماد بی حسی، اقدام به بی حس نمودن محل تزریق می‌نماید. بعد از اعمال بی حسی، تزریق ژل در پنج نقطه از دو طرف صورت انجام می‌شود. به علت خاصیت انتشاری بودن ژل پروفایلو، مواد ژل به سرعت در صورت پخش می‌شود. این شیوه تزریق، تکنیک BAP نام دارد.

دلایل برتری تزریق ژل پروفایلو نسبت به سایر روش های زیبایی 

مقایسه تزریق پروفایلو و تزریق بوتاکس 

یکی از مهمترین دلایل برتری این روش نسبت به سایر روش های زیبایی مانند تزریق فیلر و بوتاکس، ایجاد تغییرات طبیعی در صورت است. زیرا بوتاکس با فلج موقتی عضلات موثر در انقباض های صورت، به کاهش چین و چروک و علائم پیری کمک می‌کند. همین امر، ممکن است باعث مصنوعی شدن حالت لبخند و اخم می‌شود. بوتاکس، کاربردهای زیادی در زمینه درمان و زیبایی دارد. کاربردهایی مانند:

مقایسه تزریق پروفایلو و تزریق فیلر 

تزریق فیلر، نیز باعث افزایش حجم محل تزریق می‌شود که ممکن است تغییر به صورت مصنوعی باشد. اما ژل پروفایلو به جای افزایش حجم، به علت خاصیت انتشاری در نقاطی که دچار کاهش حجم شده اند قرار می‌گیرد. این موضوع باعث ترمیم طبیعی این نقاط و همچنین چروک ها می‌شود. در نتیجه لیفت صورت، افزایش حجم و رفع افتادگی پوست با تزریق ژل پروفایلو به صورت کاملا طبیعی اتفاق می افتد. این ژل، سطح چربی و رطوبت در پوست را به حد نرمال می‌رساند.

تزریق فیلر فقط در صورت انجام می‌شود. اما تزریق ژل پروفایلو حتی در کاهش چین و چروک دیگر نواحی بدن مانند گردن و دست و بازو و زانوها نیز موثر است. بیشترین کاربرد این ژل در کاهش افتادگی پوست ناحیه گردن است.

کاربرد های تزریق فیلر به شرح زیر می‌باشند:

مقایسه تزریق پروفایلو و هایفوتراپی 

وظیفه اصلی هر دو روش افزایش سفتی پوست، بهتر شدن حالت ارتجاعی و همچنین رفع افتادگی آن است. تفاوت آن ها در نحوه عملکرد و مدت زمان انتظار برای مشاهده نتایج است.

هر دو روش مهمترین تفاوت تزریق فیلر و هایپوتراپی در زمان مشاهده تغییرات است. برای مشاهده تغییرات حاصل از هایفوتراپی، 6 ماه زمان لازم است. اما تغییرات ناشی از پروفایلو بلافاصله بعد از تزریق نمایان می‌شوند.

تفاوت دوم، در نحوه عملکرد این روش ها است. در هایفوتراپی، پزشک با استفاده از امواج التراسوند و به وسیله گرما کلاژن های مرده و قبلی پوست را از بین می‌برد. بعد از آن کلاژن های جدیدی را تولید می‌نماید که تاثیر زیادی در شادابی و جوانسازی پوست دارد. اما در برخی موارد ممکن است هایفوتراپی باعث افتادگی چربی در صورت فرد شود.

مزیت اصلی پروفایلو نسبت به هایفوتراپی، وجود ژل هیالورونیک اسید در آن است. به علت وجود درصد کمی از این ژل در بدن، واکنش آلرژیک ایجاد نمی‌شود.

تزریق ژل پروفایلو

ماندگاری ژل پروفایلو 

نتایج اولیه بعد از تزریق، بسیار سریع قابل مشاهده هستند. اما حالت دهی به صورت، افزایش سفتی و جوانسازی و شادابی پوست نیازمند مدت زمان بیشتری است. ممکن است این تغییرات، پس از گذشت 6 ماه ظاهر شوند.

زمان لازم برای تمدید تزریق ژل 

در قسمت قبلی ذکر کردیم که تغییرات اولیه بسیار فوری اتفاق می افتند. درمان اصولی با این روش، شامل دو مرحله تزریق و با فاصله زمانی یک ماه است. زیرا تزریق اولیه، به مدت 28 روز ماندگاری دارد. همچنین برای تغییرات اصلی و تثبیت اثر ژل پروفایلو، تزریق مجدد ژل یک ماه پس از تزریق اولیه توصیه می‌شود.

مراقبت های قبل و بعد از تزریق ژل پروفایلو 

انجام مراقبت های لازم قبل و بعد از تزریق ژل، به منظور پیشگیری از عوارض جانبی و همچنین مشاهده نتایج بهتر ضروری است.

مراقبت های لازم قبل از تزریق ژل

 • پرهیز از مصرف نوشیدنی های الکلی برای کاهش کبودی های بعد از تزریق
 • عدم استفاده از داروهای ضد التهابی و همچنین داروهای رقیق کننده خون

مراقبت های لازم بعد از تزریق ژل 

معمولا افراد پس از تزریق به راحتی توانایی انجام فعالیت های روزمره خود را دارند. اما حتما باید توصیه های مراقبتی زیر را انجام دهند:

 • پرهیز در استفاده از لوازم آرایشی به جز در مواردی که مواد آرایشی از نوع مواد معدنی باشند
 • پرهیز از حضور در استخر و سونا و سونای خشک
 • پرهیز از ماساژ محل تزریق تا 24 ساعت بعد از تزریق
 • پرهیز از انجام ورزش های سنگین تا چند روز پس از تزریق
 • استفاده از کمپرس آب یخ به منظور کاهش ورم و کبودی بعد از تزریق

چه افرادی مناسب تزریق ژل پروفایلو هستند؟

با افزایش سن، کلاژن موجود در پوست کاهش می‌یابد. این کاهش معمولا بعد از سن 30 سالگی بسیار بیشتر است. به همین علت زمان مناسب برای تزریق این ژل، سن 30 تا 45 سالگی است. افراد مسن تر نیز کاندید مناسبی برای تزریق هستند. اما برای کسب نتایج دلخواه، بهتر است قبل از تزریق حتما با پزشک مشورت کنند.

هزینه لازم برای تزریق ژل 

هزینه تزریق این ژل نیز، مانند تزریق فیلر در وهله اول به کیفیت و مقدار ژل استفاده شده بستگی دارد. میزان متعارف و معمول این ژل 2 سی سی در هر طرف صورت است. اما در افراد مسن تر و بنا به تشخیص پزشک، بسته به نوع پوست ممکن است این میزان به 4 سی سی افزایش یابد. حق الزحمه پزشک نیز در قیمت تزریق ژل موثر است.

با تزریق ژل پروفایلو به صورت طبیعی چهره ای شاداب و بشاش داشته باشید. تزریق این ژل روشی بدون درد و سریع در کسب زیبایی است. ژل پروفایلو به شما کمک می‌کند که با وجود افزایش سن پوستی شبیه دوران جوانی خود داشته باشید. دکتر مرضیه صحت پور متخصص بیماری های دهان، فک و صورت برای کلیه خدمات درمانی و زیبایی صورت خدمت رسان شما عزیزان می‌باشد. مشاوره و رزرو نوبت از طریق تماس با شماره 09390042441 امکان پذیر است.