تزریق بوتاکس چگونه انجام می شود؟

تزریق بوتاکس چگونه انجام می شود؟

سوال بسیاری از افراد این است که تزریق بوتاکس چگونه انجام می شود؟ در سال های اخیر تزریق بوتاکس در بین مردم برای جوانسازی و زیبایی بیشتر پوست شناخته تر شده است. تزریق بوتاکس در کنار اینکه کاربرد بسیاری در جوانسازی پوست و از بین بردن چین و چروک های پوست دارد، خواص درمانی نیز دارد.

پزشکان از بوتاکس که ماده‌ی پروتئینی است که از سم بوتولینوم ساخته می شود، در مقادیر مناسب برای درمان اسپاسم پلک، اسپاسم ماهیچه های گردن، سردرد های میگرن و تعریق زیاد استفاده می‌کنند. استفاده درمانی از بوتاکس مورد تایید سازمان غذا و دارو (FDA) می‌باشد. قبل از اینکه به بررسی تزریق بوتاکس چگونه انجام می‌شود؟ بپردازیم، باید در مورد بوتاکس بیشتر بدانیم.

بوتاکس چیست؟

بوتاکس ماده ای سمی است، که از نوعی باکتری گرفته می‌شود. این باکتری با نام کلستریدیوم بوتولینوم در محیط هایی مانند خاک و جنگل و حتی در بدن برخی از پستانداران و ماهی ها یافت می‌شود، که به طور کلی بی خطر هستند. شرکت های تولیدکننده بوتاکس در آزمایشگاه ها با استفاده از کشت باکتری داروی بوتاکس را برای تزریق تولید و ارائه می‌کنند.

بوتاکس چگونه عمل می‌کند؟

بعد از تزریق بوتاکس، این مواد سیستم عصبی را مورد هدف خود قرار می‌دهند و روند عصبی را که باعث تحریک انقباض عضله می شود را مختل می کند و موجب فلج عضلات نواحی تزریق شده می‌شود. تزریق بوتاکس مانع از انقباض سلول های عضلانی می‌شود که به فلج و سفت شدن عضلات کمک می کند، از این رو به زیبایی و جوانسازی پوست و درمان برخی بیماری ها کمک می‌کند.

تزریق بوتاکس توسط چه کسی باید انجام شود؟

ترزیق بوتاکس حتما باید توسط پزشکان متخصص و با تجربه انجام شود، زیرا تزریق بوتاکس باید مطمن و ایمن باشد تا از بروز عوارض جلوگیری کند و نتیجه دلخواه و مطلوب صورت بگیرد. تزریق بوتاکس توسط افراد غیر متخصص و پزشک درصد به وجود آمدن عوارض را بیشتر می‌کند و این افراد دانش و توانایی درمان و برطرف کردن عوارض به وجود آمده را ندارند.

برای تزریق بوتاکس و مشاوره قبل از تزریق، دکتر مرضیه صحت پور، پزشک متخصص و با‌تجربه در کنار شماست.

تزریق بوتاکس چگونه انجام می شود؟

تزریق بوتاکس چگونه انجام می شود؟

تعداد زیادی از افراد برای جوانسازی پوست و از بین بردن چین و چروک های پوست صورت مانند خط اخم و خطوط خنده و چروک های کنار چشم از تزریق بوتاکس استفاده می‌کنند و به اینکه تزریق بوتاکس چگونه انجام می‌شود فکر می‌کنند. پزشک بعد از بررسی چین و چروک های صورت نقاطی روی صورت که به بوتاکس نیاز دارند را مشخص می‌کند و سپس تزریق بوتاکس را با دقت و با ظریف ترین سوزن در نواحی مشخص شده انجام می‌دهد.

تزریق بوتاکس در مدت زمان کم و دردی بسیار ناچیز است به همین دلیل نیازی به بی‌حسی ندارد. تزریق بوتاکس بین یک تا سه روز اثر خود را میگذار و به ندرت ممکن است تا 5 روز طول بکشد. اثر بوتاکس بسته به عمق چین و چروک ها و نوع تزریق سه الی دوازده ماه ماندگاری دارد.

مقاله پیشنهادی: همه چیز در مورد بوتاکس

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

بعد از تزریق بوتاکس بهترین راه حل برای جلوگیری و برطرف کردن تورم و قرمزی و سوزش احتمالی استفاده از کمپرس یخ است. تا چند ساعت بعد از تزریق بوتاکس بهتر است کار هایی مانند آب زدن به صورت، دست زدن و ماساژ دادن صورت، آرایش کردن، ورزش کردن و خوابیدن انجام نشود.

تزریق بوتاکس در چه نواحی از صورت انجام می‌شود؟

از تزریق بوتاکس برای برطرف کردن همه چروک های صورت استفاده می‌شود. با توجه به اینکه متقاضی تزریق بوتاکس در کدام نواحی صورت چین و چروک دارد، در همان نواحی تزریق صورت می‌گیرد. بهترین نتیجه از تزریق بوتاکس زمانی حاصل می‌شود که چروک های صورت کم عمق باشند.

بیشتر تزریق ها بوتاکس برای صورت در نواحی زیر انجام می‌شود:

  • بین ابروها و خطوط پیشانی
  • خطوط  خنده و دور لب
  • چین و چروک دور چشم
  • تزریق بالای لب
  • عضلات چانه و فک

امیدواریم به سوال شما با عنوان تزریق بوتاکس چگونه انجام می شود؟ پاسخ داده باشیم. آرزومندیم بعد از آشنایی با بوتاکس، با مراجعه به پزشکان متخصص و با تجربه همانند دکتر مرضیه صحت پور، از خواص درمانی و جوانسازی بوتاکس استفاده کنید.