تزریق فیلر خط خنده

تزریق فیلر خط خنده

در طول زندگی روزمره با افراد زیادی در ارتباط هستیم و احساسات مختلفی را به یک دیگر انتقال می‌دهیم. افراد احساسات و حال خود را مثل ناراحتی و شادی را با اخم و خنده به یک دیگر انتقال می‌دهند. با گذر زمان به دلیل تکرار حرکات عضلات پیشانی و دهان چین و چروک هایی در صورت ایجاد می‌شود. خط اخم و خط خنده گاهی حتی وقتی افراد اخم نکرده اند و یا نمی‍خندند هم به وضوح قابل دیدن است. خط خنده مانند بقیه چین و چروک های دیگر، زیبایی صورت را کم می‌کند. امروزه با تزریق فیلر خط خنده و تمام چین و چروک های صورت را می‌توان برطرف کرد.

خطوط خنده چیست؟

خنده و لبخند تاثیر به سزایی در سلامتی و شادابی افراد دارد. در اثر خندیدن؛ دو خط عمودی از کناره های بینی تا گوشه های لب ایجاد می‌شود، که به خط خنده معروف است. نگران چین و چروک های صورتتان نباشید و با خندیدن برای خود و اطرافیانتان شادابی و سلامتی را ایجاد کنید. یکی از بهترین روش های از بین بردن خطوط خنده تزریق فیلر است.

دلایل به وجود آمدن خط خنده

به وجود آمدن خطوط خنده به دلایل مختلفی بستگی دارد و دوری از برخی دلایل امکان پذیر نیست.

 • افزایش سن و کاهش کلاژن سازی پوست که شادابی پوست را از بین می‌برد.
 • کاهش وزن که موجب از بین رفتن چربی زیر پوست صورت می‌شود.
 • استعمال دخانیات که باعث ایجاد پیری زودرس می‌شود.
 • ژنتیک که گاهی باعث بروز پیری زودرس می‌شود.
 • استرس بر سلامت و شادابی پوست تاثیر بسیار مخربی دارد.
 • حرکات مکرر صورت که ب دلیل فعالیت زیاد عضلات باعث ایجاد چین و چروک می‌شود.
 • در معرض نور خورشید قرار گرفتن که موجب پیری پوست می‌شود.

تزریق فیلر خط خنده

بهترین راه درمان چین و چروک های پوست صورت تزریق فیلر است. تزریق فیلر در کنار اینکه خط خنده را پر می‌کند، باعث کلاژن سازی و بهتر شدن وضعیت پوست می‌شود.

 

تزریق فیلر خط خنده چگونه انجام می‌شود؟

بعد از بررسی عمق خط خنده توسط پزشک متخصص، حجم مورد نیاز فیلر برای برطرف کردن خط خنده را معیین می‌شود. تزریق فیلر خط خنده در دو طرف صورت با سوزن باریک، سپس ضدعفونی و بی‌حس شدن محل تزریق انجام می‌شود. تزریق فیلر لب در کمترین زمان ممکن انجام می‌شود و نیاز به استراحت بعد از تزریق ندارد. فیلر باعث ایجاد آلرژی و حساسیت در پوست نمی‌شود.

اطلاعات بیشتر را در مورد فیلر در مقاله اصلاح فرم لب با فیلر بخوانید.

عوارض جانبی تزریق فیلر خطوط خنده

در صورت مراجعه به پزشک متخصص و با تجربه، نباید نگران عوارض جبران ناپذیر باشید. درمان خط خنده با تزریق فیلر توسط پزشک متخصص عوارض جانبی معمولی بعد از هر تزریقی مثل تورم، قرمزی، التهاب و کبودی را دارد، که در کمتر از 7 روز این علائم بهبود می‌یابد. تزریق فیلر یا ژل توسط افراد غیر متخصص ممکن است عوارض جبران ناپذیر و خطرناکی به وجود بیاورد، مانند آبسه و لخته شدن خون در مویرگ ها که منجر به کوری می‌شود.

مدت زمان ماندگاری فیلر خط خنده

مدت زمان ماندگاری تاثیر فیلر خط خنده، خط اخم و چین و چروک های پوست به عوامل بسیاری مرتبط است. میزان و عمق خط خنده، کیفیت فیلر و نوع تزریق از جمله عوامل تاثیرگذار در ماندگاری اثر تزریرق فیلر است. فیلر نیازمند تمدید است، مدت زمان تمدید فیلر توسط پزشک متخصص باید تعیین شود. به صورت میانگین بین 6 ماه تا 24 ماه تاثیر فیلر ماندگاری دارد.

مراقبت های لازم قبل و بعد از تزریق فیلر یا ژل

با مراجعه به پزشک متخصص و دریافت مشاوره قبل از تزریق، حتما مراقبت های لازمی که پزشک متخصص در اختیارتان می‌گذارد را به خوبی انجام دهید. در مورد بیماری های زمینه ای و دارو های مصرفی حتما با پزشک خود صحبت کنید.

مراقبت های لازم:

 • عدم مصرف نوشیدنی الکی و دخانیات
 • عدم مصرف دارو های ضد التهاب و رقیق کننده خون
 • عدم استفاده از مواد آرایشی قبل و بعد از تزریق
 • عدم لمس و ماساژ نقاطی که تزریق صورت گرفته است
 • دوری از محیط های گرم مثل سونا و تابش مستقیم نور خورشید
 • استفاده از کمپرس یخ برای کاهش التهاب و کبودی

دکتر مرضیه صحت پور متخصص بیماری های دهان، فک و صورت، عضو هیات علمی دانشگاه با بیش از 10 سال فعالیت برای درمان چین و چروک های صورت با تزریق فیلر یا ژل و تزریق بوتاکس در کنار شماست.