رفع فوری گودی و تیرگی زیر چشم با تزریق فیلر دور چشم

 • صفحه اصلی
 • رفع فوری گودی و تیرگی زیر چشم با تزریق فیلر دور چشم
رفع فوری گودی و تیرگی زیر چشم با تزریق فیلر دور چشم

ممکن است افراد زیادی دچار اختلال کیسه اشکی باشند. سطح لایه چربی زیر چشم این افراد، به مرور زمان بسیار نازک می‌شود. این عارضه باعث بروز گودی و تیرگی زیر چشم می‌شود. یکی از روش های درمان این تیرگی و گودی، تزریق فیلر دور چشم است. فیلر به عنوانی ژلی پر کننده، نقش بسزایی در ترمیم و پرکنندگی پوست زیر چشم شما ایفا می‌کند.

تزریق فیلر، مانند اکثر روش های زیبایی، موقتی است. فیلر، کاربردهای دیگری نظیر تزریق فیلر خط خنده، اصلاح فرم لب با فیلر و اصلاح فرم چانه با تزریق فیلر نیز دارد. در این مقاله قصد داریم، درباره نقش کاربردی تزریق فیلر دور چشم در رفع تیرگی اطراف چشم ها صحبت کنیم.

فیلر چیست و چه کاربردی در رفع تیرگی اطراف چشم ها دارد؟

فیلر نوعی ژل، برای کاربردهای زیبایی است. ژل هیالورونیک اسید موجود در فیلر، نقش اصلی را در پر کردن خطوط و گودی های صورت ایفا می‌کند. تزریق فیلر دور چشم نیز مانند سایر کاربردهای این ژل، دارای محبوبیت زیادی در جامعه به ویژه در میان خانم ها است.

ژل هیالورونیک اسید، خاصیت حجم دهندگی ندارد. این ژل، فقط به پر کردن خطوط عمیق و نواحی گود مانند زیر چشم ها می‌پردازد. همچنین یکی از موثرترین روش ها، در رفع چروک اطراف و زیر چشم ها نیز تزریق فیلر دور چشم است. از جمله دیگر تاثیرات تزریق فیلر برای زیبایی چشم ها، می‌توان به درمان اختلالات کیسه اشکی با تزریق فیلر دور چشم اشاره نمود.

تزریق فیلر دور چشم

تاثیر کرم دور چشم بر درمان تیرگی و پف زیر چشم

کرم دور چشم نیز، در رفع تیرگی و پف زیر چشم می‌تواند بسیار موثر واقع شود. تاثیر کرم های دور چشم، در رفع این موارد بسیار کم است. در واقع کرم های دور چشم، روش درمانی مکمل برای درمان skinbooster هستند. بیشترین کاربرد این کرم ها در رطوبت رسانی به پوست و رفع چروک و تیرگی های جزئی است. معروف ترین کرم دور چشم که پزشکان آن را توصیه می‌کنند، کرم C Vit متعلق به برند سسدرما است.

4 مشکل ظاهری رایج اطراف چشم ها

با افزایش سن، ممکن است هر کدام از علائم زیر در اطراف چشم ها ظاهر شوند:

 • پف دور چشم ها: پف دور چشم ها، در دو نوع واقعی و غیر واقعی هستند. علت پف واقعی، از بین رفتن آب و کلاژن و الاستین زیر چشم است. پف غیر واقعی نیز، در اثر تجمع آب و مایعات زیاد زیر چشم ها به وجود می آید. روش درمان پف واقعی، عمل جراحی است. در صورتی که، پف غیر واقعی با تزریق فیلر دور چشم قابل درمان است.
 • چروک اطراف چشم ها: چروک های چشم ها نیز، از دو نوع پنجه کلاغی و زیر چشم هستند. چروک های اطراف چشم ها، پنجه کلاغی هستند. این چروک ها با خندیدن افزایش می‌یابند. درمان موثر برای چروک های پنجه کلاغی تزریق بوتاکس است. روش درمانی موثر جهت رفع چروک زیر چشم، تزریق فیلر دور چشم است.
 • تیرگی زیر چشم ها: در مور گودی و تیرگی زیر چشم ها، بسته به علت آن روش درمان متفاوت است. در صورتی که علت ابتلا به این عارضه کم خونی و استعمال سیگار باشد، درمان کم خونی و ترک سیگار تنها راه های درمان هستند. در مواردی که علت بیماری، ژنتیک و ارث است تزریق فیلر دور چشم، تا حد زیادی در کاهش تیرگی دور چشم موثر است.
 • گودی زیر چشم ها: درمان گودی زیر چشم ها نیز، با تزریق فیلر دور چشم امکان پذیر است. این تزریق ها، باید در فاصله زمانی 3 هفته و در دو الی سه جلسه انجام شود. در صورتی که پوست زیر چشم افراد نازک باشد، امکان تزریق فیلر وجود ندارد.

میزان فیلر مورد نیاز برای رفع مشکلات ظاهری اطراف چشم ها

به طور معمول، میزان فیلر مورد نیاز برای درمان این عارضه ها، یک سی سی در جلسه اول و یک سی سی در جلسه دوم و به فاصله 3 هفته است. در صورتی که میزان و شدت گودی و تیرگی زیاد باشد، 2 سی سی تزریق در هر جلسه توصیه می‌شود. در این شرایط، فاصله زمانی مناسب بین دو تزریق دو ماه است.

تزریق فیلر دور چشم

4 فیلر رایج و با کیفیت در ایران

فیلر های رایج و پر کاربرد در ایران شامل Aliaxin SR، Belotero Balance، Styleage S و Juvederm volbella هستند. تشخیص فیلر مناسب برای هر فردی، به عهده پزشک متخصص است. سن، جنس پوست، میزان عمق چروک و گودی های صورت و زیر چشم ها و همچنین میزان چربی زیر پوست، ازعوامل موثر در انتخاب فیلر مناسب برای هر فرد هستند. کیفیت و هزینه این برند های فیلر کاملا یکسان است. فیلر های مذکور در موارد زیر دارای تفاوت هایی جزئی هستند:

 • ساختار مولکولی
 • میزان جذب آب
 • حالت قرار گیری زیر پوست
 • و…

عوارض احتمالی تزریق فیلر دور چشم

بعد از تزریق فیلر، احتمال بروز عوارضی مانند تورم، کبودی و قرمزی زیاد است. این عوارض، کاملا طبیعی هستند و با کمپرس آب یخ بهبود می‌یابند. همچنین استفاده از کانولا برای تزریق فیلر دور چشم، مانع از ورود سوزن به عروق زیر چشم و پارگی آن ها می‌شود.

توصیه های مراقبتی لازم قبل و بعد از تزریق فیلر دور چشم

انجام توصیه های مراقبتی زیر، برای کسب نتیجه بهتر و پیشگیری از عوارض احتمالی بعد از تزریق بسیار موثر است:

 • پرهیز از استعمال سیگار و انواع دخانیات
 • عدم مصرف الکل
 • پرهیز از مصرف انواع داروهای آسپرین و رقیق کننده های خون
 • ماساژ نرم و ملایم بعد از تزریق
 • پرهیز از انجام فعالیت های سنگین تا یک روز بعد از تزریق

هزینه لازم برای تزریق فیلر دور چشم

این هزینه به کیفیت، برند و مقدار ژل تزریق شده بستگی دارد. به طور معمول، حجم ژل مورد استفاده در هر جلسه کمتر از یک سی سی است. میزان ژل باقیمانده، در جلسات بعدی و به صورت رایگان تزریق می‌شوند.

مدت زمان ماندگاری تزریق فیلر دور چشم

مدت زمان ماندگاری تزریق فیلر دائمی نیست. به گفته پزشکان، دوام این متد زیبایی بین 6 ماه الی یک سال و نیم متغیر است. این مدت زمان، تا حد زیادی به کیفیت ژل و همچنین بدن فرد نیز وابسته است. با توجه به حساسیت چشم و اطراف آن، تزریق فیلر دور چشم باید حتما توسط پزشک متخصص انجام شود.

در گذشته با افزایش سن و بروز علائم پیری، هیچ روشی برای رفع این عوارض وجود نداشت. همچنین هزینه زیاد روش های زیبایی و تهاجمی بودن آن ها، موانعی جدی برای استفاده از این روش های زیبایی بودند. امروزه پیدایش متدهای نوین زیبایی و هزینه مناسب آن ها، روشی بسیار خوب برای رفع علائم پیری در چهره است.

برای تزریق فیلر تخصصی و تضمینی می‌توانید به دکتر مرضیه صحت پور، متخصص بیماری های دهان، فک و صورت مراجعه نمائید. جهت رزرو نوبت با شماره 09390042441 تماس حاصل فرمائید.