مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس از محبوب ترین روش های جوانسازی پوست و از بین بردن چین و چروک های پوست است و بسیاری از افراد درباره مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس دغدغه های زیادی دارند. به دلیل اینکه بدون عمل جراحی انجام می‌شود. در کنار تزریق بوتاکس، تزریق ژل و فیلر از روش های جوانسازی و زیبایی بیشتر پوست به شمار می‌روند، که به تشخیص پزشک متخصص  مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تزریق بوتاکس اگر توسط پزشک متخصص و با تجربه صورت گیرد، احتمال بروز عوارض را به حداقل می‌رساند. تزریق بوتاکس فقط برای جوانسازی پوست صورت مورد استفاده قرار نمی‌گیرد، بلکه برای درمان اسپاسم های عضلانی، میگرن، براکسیسم(دندان قروچه) و … مورد استفاده قرار می‌گیرد. افرادی که متقاضی تزریق بوتاکس هستند باید در نظر داشته باشند که مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس بسیار حائز اهمیت است، هر‌چند اقداماتی را هم قبل از تزریق بوتاکس نباید انجام دهند. اهمیت مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس به همان اندازه‌ای است که تزریق درست و دقیق، اهمیت دارد.

تزریق بوتاکس

در تزریق بوتاکس برای جلوگیری از پیری پوست و جوانسازی پوست عوامل بسیاری در نتیجه مطلوب و دلخواه تاثیر گذار است. نتیجه با‌کیفیت و خوب از تزریق بوتاکس در گرو توانایی و تخصص پزشک، کیفیت داروی بوتاکس، سن افراد، میزان و عمق چین و چروک های صورت افراد و در آخر مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس می‌باشد.

مقاله پیشنهادی: همه چیز در مورد بوتاکس

اقدامات قبل از تزریق بوتاکس

برای داشتن تزریق بوتاکس موفق و بدون عوارض قبل از تزریق باید از برخی اقدامات و محصولات خودداری کنید مانند:

 • دوش آب گرم
 • ماساژ صورت
 • ورزش های سخت و سنگین
 • مصرف قرص آسپرین و دیگر قرص های ضد التهابی
 • استعمال دخانیات و مصرف الکل حداقل 24 ساعت قبل از تزریق بوتاکس

بهتر است اگر مبتلا به بیماری خاصی هستید و یا دارویی مصرف می‌کنید، پزشک خود را قبل از تزریق بوتاکس مطلع کنید و مقاله تزریق بوتاکس چگونه انجام می شود؟ را مطالعه کنید.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

همان قدر که تزریق داروی بوتاکس با‌کیفیت و توسط فرد متخصص در نتیجه تاثیر‌گذار است، مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس تاثیر‌گذار و مهم است.

 •  از ماساژ دادن و لمس کردن صورت و نقاطی که تزریق انجام شده در 24 ساعت اولیه بعد از تزریق بپرهیزید. زیرا موجب حرکت کردن ماده بوتاکس در صورت می‌شود و نتیجه دلخواه حاصل نمی‌شود. حتی ممکن است موجب بروز عوارض و نتایج نامطلوبی شود.
 • بعد از تزریق بوتاکس انجام کارهای روزمره و ورزش سبک مانعی ندارد؛ اما از انجام فعالیت فیزیکی سنگین دوری کنید.
 • 5 ساعت بعد از تزریق بوتاکس از خوابیدن و دراز کشیدن پرهیز کنید. در روز اول بعد از تزریق به پشت بخوابید که به صورتتان فشاری وارد نشود.
 • چند ساعت بعد از تزریق بوتاکس با صورت خود بازی کنید اینکار به نتیجه تزریق شما کمک می‌کند. چشمان خود را باز و بسته کنید، ابرو های خود به ارامی به سمت بالا و پایین حرکت دهید.
 • از مصرف آسپرین و ایبوپروفن و ویتامین E به مدت 24 ساعت بعد از تزریق خودداری کنید.
 • استعمال دخانیات و مصرف الکل حداقل 24 ساعت بعد از تزریق بوتاکس ممنوع است.
 • استفاده از کمپرس یخ جهت رفع تورم و سوزشی که در نقاط تزریق ایجاد شده است.
 • احساس درد بعد از تزریق بوتاکس بسیار نادر است. با این وجود بدون مشورت با پزشک متخصص خود از مصرف دارو های مسکن جهت برطرف کردن درد ایجاد شده اجتناب کنید.
 • شستشو صورت و حمام رفتن با آب داغ و گرم ممنوع است؛ اما حمام رفتن مانعی ندارد.

تزریق بوتاکس روشی بسیار مناسب برای جوانسازی پوست است که اگر توسط پزشک متخصص و با داروی بوتاکس باکیفیت انجام شود، نتایج مطلوبی را بدون عارضه، درد و مدت زمان طولانی برای شما به وجود می‌اورد. مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس موجب ماندگاری بیشتر و نتیجه بهتر بوتاکس می‌شود.

جهت رسیدن به نتیجه رضایت‌بخش  و مطلوب از تزریق بوتاکس به پزشکی ماهر و با تجربه نیاز است. دکتر مرضیه صحت پور متخصص بیماری های دهان، فک و صورت در این مسیر می‌تواند راهنما و مشاور شما باشد. جهت تماس با دکتر با شماره 09390042441 تماس حاصل فرمائید.