همه چیز در مورد بوتاکس

همه چیز در مورد بوتاکس

به مرور زمان و با افزایش سن، پوست بسیاری از افراد دچار چین و چروک می‌شود و بسیاری از افراد به خصوص خانم‌ها برای از بین بردن چین و چروک‌ها و داشتن پوستی صاف و سالم، اقدام به روش های مختلفی برای جوان‌سازی پوست خود می‌کنند که یکی از آنها بوتاکس است. این مقاله مفید برای شماست تا با همه چیز در مورد بوتاکس آشنا شوید.

تزریق بوتاکس در حال حاضر یکی از محبوب ترین روش های زیبایی پوست بدون عمل جراحی است که در کشورمان ایران هم محبوبیت بسیار زیادی دارد. بسیاری از افراد به خصوص خانم‌ها از تزریق بوتاکس برای اصلاح چین و چروک‌های صورت و از بین بردن اثرات پیری استفاده می‌کنند.

بوتاکس چیست؟

بوتاکس در واقع یکی از روش های زیبایی پوست است که بدون عمل جراحی و از طریق شل کردن ماهیچه‌ها، چین و چروک‌های صورت را به راحتی از بین می‌برد. بوتاکس حاوی فرمول رقیق شده‌ای از سم بوتولیسم است که باعث تضعیف کنترل‌شده و فلج عضلات می‌شود. با توجه به محبوبیت خیلی زیاد بوتاکس، افراد بسیار زیادی در حال حاضر از این شیوه برای زیبایی و جوانسازی صورت خود استفاده می‌کنند.

در این مقاله قصد داریم همه چیز در مورد بوتاکس را بدانید. بنابراین لازم است به شما بگوییم که یکی از دلایل محبوبیت این شیوه درمان، زمان بهبودی سریع بیماران بوده و مهم‌تر از آن اینکه تزریق بوتاکس، به هیچ عنوان عوارض جانبی ندارد. با تحقیقی که انجام شده، بسیاری از بیماران این روش درمان را به بسیاری از روش‌های درمان دیگر ترجیح می‌دهند و سطح رضایتمندی بیشتری دارند.

دکتر مرضیه صحت پور متخصص پوست و زیبایی، می‌تواند مشاور و پزشک فوق‌العاده‌ای برای تزریق بوتاکس برای شما باشد.

همه چیز در مورد بوتاکس

مزایای استفاده از بوتاکس

شاید برای شما سوال باشد که بوتاکس چگونه باعث جوان‌سازی پوست شده و چین و چروک‌های پوست را از بین می‌برد؟ بوتاکس در واقع مانع از انتقال سیگنال از پایانه عصبی به عضلات صورت می‌شود. به همین دلیل، جلوی انقباض عضلات صورت را گرفته و در نتیجه پوست شما صاف و جوان به نظر می‌رسد.

در ادامه مقاله همه چیز در مورد بوتاکس به برخی از مزایای استفاده از بوتاکس می‌پردازیم:

 • بوتاکس خطوط اخم و پروک‌ها را برطرف می‌نماید و موجب شادابی و جوانی صورت شما می‌شود.
 • تزریق بوتاکس می‌تواند بدون محدودیت جنسیت(هم برای آقایان و هم خانم‌ها) و بدون محدودیت سن انجام شود.
 • بوتاکس به نسبت عمل‌های جراحی بسیار ساده‌تر، سریع‌تر و با مراحل بهبودی کوتاه‌تر انجام می‌گردد.
 • در تزریق بوتاکس، جوانسازی به صورت طبیعی اتفاق می‌افتد و بسیاری از بیماران این روش جوان‌سازی و ترمیم پوست را به روش‌های دیگر ترجیح می‌دهند.
 • عوارض جانبی بوتاکس بسیار پایین و قابل مراقبت بوده و جای نگرانی برای بیماران ندارد.
 • بوتاکس به هیچ عنوان به جراحی و عمل‌های بی‌حسی نیاز ندارد و مراحل انجام آن ساده و بدون مشکل است.

در صورتی که برای تزریق بوتاکس و استفاده از این شیوه درمان نیاز به مشاوره و راهنمایی داشتید، می‌توانید از بخش تماس با ما با دکتر مرضیه صحت پور ارتباط برقرار کنید.

نتیجه تزریق بوتاکس موقتی است یا دائمی؟

از جمله سوالات متداولی که بسیاری از افراد در مورد بوتاکس می‌پرسند این است که نتیجه تزریق بوتاکس موقتی است یا دائمی؟

به طور واضح و قطعی، تزریق بوتاکس یک روش موقتی می‌باشد. همان‌طور که بالاتر گفتیم، تزریق بوتاکس تا حد زیادی عضلات را فلج می‌کند و مانع از انتقال سیگنال از پایانه عصبی به عضلات صورت می‌شود. بنابراین، با جلوگیری از انقباض عضلات صورت، باعث زیبایی، صافی و جوانسازی پوست شما می‌شود. بنابراین در صورتی که عضلات بار دیگر شروع به انقباض کنند، تزریق بوتاکس بایستی مجدد انجام شود.

بازه زمانی انقباض مجدد عضلات، حدود 6 الی 8 ماه می‌باشد. بنابراین افرادی که به این شیوه از زیبایی علاقه‌مند هستند باید بدانند که پس از انقباض مجدد عضلات، بایستی مجدد اقدام به درمان کنند.

هزینه تزریق بوتاکس چقدر است؟

از آنجا که لازم است همه چیز در مورد بوتاکس بدانید تا تصمیم درستی در رابطه با این روش زیبایی داشته باشید، بایستی بگوییم هزینه تزریق بوتاکس حدودا از 600,000 تومان شروع می‌شود اما این هزینه کاملا متغیر است و به خیلی چیزها بستگی دارد از جمله:

 • میزان مهارت و تجربه پزشک
 • کیفیت محصول و ابزار مورد استفاده
 • مشاوره و مراقبت‌های پس از تزریق
 • نوع تزریق

بنابراین هزینه تزریق بوتاکس کاملا می‌تواند متفاوت از چیزی که در این مقاله نوشته شده باشد.

 

همه چیز در مورد بوتاکس

کاربردهای تزریق بوتاکس برای صورت چیست؟

کاربردهای تزریق بوتاکس برای هر فرد متفاوت است اما معمولا در جلسه‌ای که قبل از تزریق به عنوان جلسه مشاوره برقرار می‌شود، دکتر مرضیه صحت پور برای نتیجه بهتر تزریق و کاربرد بهتر آن، از فرد متقاضی می‌خواهد تا رفتارهای مختلفی از جمله اخم و لبخند و حرکات مختلف صورت انجام دهد.

نقاط متداول جهت تزریق بوتاکس برای رفع چین و چروک و واحدهای بوتاکس مورد نیاز شامل موارد زیر می‌باشند:

 • چین و چروک پیشانی
 • ناحیه بین ابروها
 • چروک‌های ناحیه بالای ابروها
 • چروک دور چشم
 • چین و چروک روی بینی
 • چروک دور دهان
 • چین و چروک چانه

مقدار واحد بوتاکس مورد نیاز در هر فرد متفاوت می‌باشد. این مقدار به منظور دستیابی به نتیجه رضایت‌بخش توسط پزشک ماهر و با تجربه تعیین می‌شود. دکتر مرضیه صحت پور در این مسیر می‌تواند رهنما و مشاور شما باشد. جهت تماس با دکتر با شماره 09390042441 تماس حاصل فرمائید.